Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
   Strona Główna Wiersze Linki Forum Pobieralnia
Lipiec 22 2018 05:19:16   
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Wiersze
  FAQ
  Forum
  Linki
  Kontakt
  Galeria
  Szukaj

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 226
Najnowszy Użytkownik: ~TomaszLes
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~patrycja
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 27
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~king (12 pkt.)
3) ~luzipher (3 pkt.)
4) ~mbvk (1 pkt.)
5) ~kasienka (1 pkt.)
6) ~tweetowna (1 pkt.)

[4] o powołaniu MB

Ewa, Sara, Anna, Rut, Judyta, Elżbieta – wielkie bohaterki Starego Testamentu. „Bóg, obdarzając macierzyństwem wszystkie bezpłodne kobiety, uczy, że realizacja obietnic i wypełnienie Przymierza nie dokonują się drogą naturalną. Realizacja obietnic zbawienia jest dziełem samego Boga. Elżbieta, ostatnia z bezpłodnych niewiast Izraela, została dana jako znak dla Maryi – pierwszej Dziewicy chrześcijańskiej.” [J. Kudasiewicz, Biblijna droga pobożności maryjnej, Kielce 2002, s.78.]
Kimże jest Ta, która przynosi ludzkości płodność duchową na wieki? Jakie powołanie otrzymała od Pana, Boga Izraela?

1. Podobnie jak przed wiekami Jahwe posłał swego anioła do jednego z najbiedniejszych rodów Izraela i powołał Gedeona na niosącego wybawienie, tak też, gdy zbliżała się pełnia czasów (Ga 4,4) posłał Anioła do Maryi z Nazaretu. „Łaska powołania nie zawsze wywołuje w człowieku radość i uczucia pozytywne. […] Bóg poświadcza w niej przede wszystkim swoją łaskawość, którą cechuje szczególne wybraństwo. Ale z wybraństwem jest związana niezwykła odpowiedzialność. Kiedy Bóg wybiera kogoś i powołuje go, wtedy nie ma żartów. Im większa łaska, tym większa odpowiedzialność.” [H. Langkammer, Maryja w Nowym Testamencie, Gorzów Wielkopolski 1991, s. 72.]
Świadoma trudności, jakie przyjdą – zwierza się z nich Aniołowi – godzi się przyjąć do swego łona Tego, w którym zamieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała (Kol 2,9). Oto największe wydarzenie życia Dziewicy z Nazaretu – „Duch Święty przyozdobił Ją darami, jakich nikomu innemu nie udzielił” . [Paweł VI, MC 25.]

2. Wydarzenie niezwykłe i tajemnicze nie tylko dla ludzi, nawet i dla Szatana jest zakryte. Pisze o tym św. Ignacy Antiocheński: „Książe tego świata nie znał dziewictwa Maryi i Jej rozwiązania, jak również śmierci Pana; te trzy niezwykłe tajemnice wypełniły się w milczeniu Boga” [św. Ignacy Antiocheński, Epistula ad Ephesios, 19,1 (por. 1Kor 2,8).].
„Maryja nie została tylko biernie użyta przez Boga, lecz wolną wiarą i posłuszeństwem współpracowała w dziele ludzkiego zbawienia. […]Węzeł związany przez nieposłuszeństwo Ewy został rozwiązany przez posłuszeństwo Maryi; co związała przez niewierność dziewica Ewa, to dziewica Maryja rozwiązała przez wiarę.”(KK 56)

3. Wezwanie od Boga nigdy się nie kończy, lecz z czasem rozwija się i przechodzi przez kolejne etapy. Na początku Maryja zobowiązała się do ludzkiego wychowania Jezusa. W tych sytuacjach dojrzewała Jej wiara. Symeon tajemniczo mówił o boleści – zapamiętała; okryła to milczeniem i modlitwą. Syn zagubiony i odnaleziony w czasie świąt mówi o wyłączności Ojca – rozmyślała o tym; wrócili do swojego życia. Jej wiara w Boże słowo stawała też wobec pytań Józefa – wprawdzie wyjaśnił mu je sen od Boga – i innych ludzi. Nie mogła przecież tłumaczyć się, że jest cudem Bożej miłości do świata – dziewicą, która rodzi [i potrzebuje immunitetu]. Któż by uwierzył? „Jeśli Jezusowi nie udało się za życia wykazać, że jest Synem Bożym, że jest w ścisłej relacji z Ojcem, że Bóg Go wysłał na świat dla naszego zbawienia, to cóż dopiero Jej.” [H. Langkammer, Maryja w Nowym Testamencie, Gorzów Wielkopolski 1991, s. 73.]
Wypełniała najlepiej, jak potrafiła swoje pokorne powołanie każdym dniem mówiąc Bogu: Wszystkie moje źródła są w Tobie (Ps 87,7).

Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką (Mk 3,35) – oto słowa, w których Syn wypowiada pochwałę Matki. Cicha i spokojna przyjęła je z radością i wróciła do siebie, dalej pełnić wolę Bożą, aż do dnia, gdy powołanie wejdzie w nowy etap…pod krzyżem.


______________________________________

A oto przyszedł Anioł Pana i usiadł pod terebintem w Ofra, które należało do Joasza z rodu Abiezera. Gedeon, syn jego, młócił na klepisku zboże, aby je ukryć przed Madianitami. I ukazał mu się Anioł Pana. «Pan jest z tobą - rzekł mu - dzielny wojowniku!» Odpowiedział mu Gedeon: «Wybacz, panie mój! Jeżeli Pan jest z nami, skąd pochodzi to wszystko, co się nam przydarza? Gdzież są te wszystkie dziwy, o których opowiadają nam ojcowie nasi, mówiąc: "Czyż Pan nie wywiódł nas z Egiptu?" A oto teraz Pan nas opuścił i oddał nas w ręce Madianitów». Pan zaś zwrócił się ku niemu i rzekł do niego: «Idź z tą siłą, jaką posiadasz, i wybaw Izraela z ręki Madianitów. Czyż nie Ja ciebie posyłam?» «Wybacz, Panie mój! - odpowiedział Mu - jakże wybawię Izraela? Ród mój jest najbiedniejszy w pokoleniu Manassesa, a ja jestem ostatni w domu mego ojca». Pan mu odpowiedział: «Ponieważ Ja będę z tobą, pobijesz Madianitów jak jednego męża». Odrzekł Mu na to: «Jeżeli darzysz mnie życzliwością, daj mi jakiś znak, że to Ty mówisz ze mną. Nie oddalaj się stąd, proszę Cię, aż wrócę do Ciebie. Przyniosę moją ofiarę i położę ją przed Tobą». A On na to: «Poczekam tu, aż wrócisz». Gedeon oddaliwszy się przygotował koźlę ze stada, a z jednej efy mąki przaśne chleby. Włożył mięso do kosza, a polewkę do garnuszka i przyniósł to do Niego pod terebint i ofiarował. Wówczas rzekł do niego Anioł Pana: «Weź mięso i chleby przaśne, połóż je na tej skale, a polewkę rozlej». Tak uczynił. Wówczas Anioł Pana wyciągnął koniec laski, którą trzymał w swym ręku, dotknął nią mięsa i chlebów przaśnych i wydobył się ogień ze skały. Strawił on mięso i chleby przaśne. Potem zniknął Anioł Pana sprzed jego oczu. Zrozumiał Gedeon, że to był Anioł Pana, i rzekł: «Ach, Panie, Panie mój! Oto Anioła Pana widziałem twarzą w twarz!» Rzekł do niego Pan: «Pokój z tobą! Nie bój się niczego! Nie umrzesz». Gedeon zbudował tam ołtarz dla Pana i nazwał go "Pan-Pokój". Ołtarz ten znajduje się jeszcze dzisiaj w Ofra, [własności] Abiezera.
(Sdz 6,11-24)


____________________________________________

Po zmartwychwstaniu Jezusa Apostołowie, którzy się zebrali, zapytywali Go: „Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?” Odpowiedział im: „Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi”.
Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: „Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba”.
Wtedy wrócili do Jerozolimy z góry zwanej Oliwną, która leży blisko Jerozolimy, w odległości drogi szabatowej. Przybywszy tam, weszli do Sali na górze i przebywali w niej: Piotr i Jan, Jakub i Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon Gorliwy, i Juda, brat Jakuba.
Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa i braćmi Jego.
(Dz 1,6-14)
_________________________________


Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać.
Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: „Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie”.
Odpowiedział im: „Któż jest moją matką i którzy są braćmi?”
I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”.
(Mk 3,31-25)
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

^miska84
DATA: 06/11/2009 22:31
dylu dylu wink

@tygrys
DATA: 27/10/2009 21:09
'chleb z masłem zawsze spada na posmarowaną stronę' [jaromir nohavica]

^knopersik
DATA: 11/04/2009 21:25
Wesołego Alleluja!!!!happyhappyhappyhappy

@andrew
DATA: 11/04/2009 12:09
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy happy

^miska84
DATA: 10/04/2009 19:49
Radosnej Wielkiej Nocy dla wszystkichhappy pozdr

Copyright by tygrys © 2007- 2011