Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
   Strona Główna Wiersze Linki Forum Pobieralnia
Lipiec 22 2018 05:18:57   
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Wiersze
  FAQ
  Forum
  Linki
  Kontakt
  Galeria
  Szukaj

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 226
Najnowszy Użytkownik: ~TomaszLes
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~patrycja
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 27
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~king (12 pkt.)
3) ~luzipher (3 pkt.)
4) ~mbvk (1 pkt.)
5) ~kasienka (1 pkt.)
6) ~tweetowna (1 pkt.)

[7] MK
Matka Kościoła

„Kościół jest taki okrutny, kiedyś miał inkwizycję, a ostatnio ksiądz w szkole był złośliwy dla mojego syna”. – Słowa kobiety w sile wieku.
„Kościół jest przestarzałą instytucją, ledwo wyrwę dwie dychy od babci zanim wyśle rentę nie wiadomo gdzie” – Ironizuje wnuk, by wreszcie powiedzieć: „Chrystus owszem, Kościół nie”.
Czym więc jest Kościół? – Można zapytać spoglądając na Ikonę Jasnogórską, na niej większą część miejsca zajmuje Maryja, którą bardzo często nazywa się Obrazem i Matką Kościoła.
Bez zmian, nieustannie Matka o ciemnej twarzy wyciąga rękę w stronę Syna. Na wszystkie modły, problemy i pytania odpowiada gestem wskazującym na Niego.

1. Kościół to Chrystus, przecież On jest Założycielem. Od samego początku poszukiwał na ziemi miejsca, gdzie ukaże się chwała Jego Ojca. Od początku poszukiwał na ziemi człowieka, w którym da się zmieścić chwałę Ojca, którą przekazał Synowi. Odnalazł i wybrał sobie miejsce i człowieka: pokorną Dziewicę z Nazaretu. Oto pierwszy Kościół.

2. Rozumieli to dobrze ktoś słuchający Go, gdy mówi: Matka i bracia Twoi stanęli z boku, chcąc rozmawiać z Tobą (Mt 12,47). W odpowiedzi usłyszał radosną wiadomość, że nie tylko Maryja i kuzyni mają tę godność noszenia chwały Ojca. Każdy może być tak wybrany, jak Ona. I wskazując na swoich uczniów, powiedział: - Oto moja matka i moi bracia, bo kto wypełnia wolę mego Ojca, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką (Mt 12,49-50). Łaska bycia świątynią Pana na ziemi, bycia Kościołem, została skierowana do wszystkich. Z różnym powodzeniem podejmowali tę łaskę różni słuchacze Jezusa. Tak powstawał, tak powstaje Kościół. Maryja na te słowa spokojna wróciła do siebie, dalej wypełniać wolę Ojca. I nie da się ukryć, że wypełniała ją doskonale. Od posłuchania woli Ojca przekazanej przez Archanioła Gabriela, przez zrodzenie Syna, ofiarowanie, wychowywanie, modlitwę i wreszcie towarzyszenie Synowi wypełniającemu wolę Ojca na wzgórzu Golgoty. Wtedy Ona, Jedna z niewielu nie opuściła Jezusa. Czy Jej obecność pod krzyżem konającego Syna nie była wypełnieniem woli Ojca? Czy nie przez Nią – wierną Matkę – w tej strasznej godzinie Ojciec dawał Synowi odpowiedź pociechy na modlitwę: Boże mój, Boże mój czemuś mnie opuścił? (Ps 22,1). Młody Kościół zgromadzony przy swym Założycielu dla Niego samego jaśniał w tej godzinie jako blask chwały Ojca.

3. „No tak, to było kiedyś. A jak jest teraz z Kościołem?” Na pytanie o Kościół Maryja wyciąga dłoń wskazującą na Syna. Syn zaś nie zstępuje z Jej kolan. Oto odpowiedź. Nie ma Kościoła bez Chrystusa! Chrystus nie ma wyznawców bez Kościoła! Każdy, kto chciałby wejść w Jego chwałę musi stać się Kościołem. Musi posłuchać i zrozumieć: Oto moja matka i moi bracia, bo kto wypełnia wolę mego Ojca, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką (Mt 12,49-50). Matce zdenerwowanej na księdza i księdzu zdenerwowanemu na jej syna Jezus mówi: kto wypełnia wolę mego Ojca. Skąpej babci i pazernemu wnukowi: kto wypełnia wolę mego Ojca.

Pan zasiadający tam, gdzie niebo nowe, ziemia nowa i przybytek Boga z ludźmi (Ap 21,1) patrzy na ludzi Kościoła jak na Rodzinę Bożą, Lud swój i królestwo, „mistyczne Ciało Swoje”. Maryja i święci w niebie, którzy są jaśniejącą częścią Kościoła spoglądają nie inaczej. Na nas – Kościół w drodze ku doskonałości. Ci, którzy nie stracą odwagi i wytrwałości w „odejrzeniu” Chrystusowi i Jego Kościołowi zasiądą pośród nich. I jak św. Jan w Apokalipsie usłyszą: „Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie „Bogiem z nimi”. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już odtąd nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły” (Ap 21,4).


_______________________


Ja, Jan, ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. I Miasto Święte – Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swojego męża.
I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: „Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie „Bogiem z nimi”. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już odtąd nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły”.
I rzekł Zasiadający na tronie: „Oto czynię wszystko nowe”.
(Ap 21,1-5a)


_______________________


Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.
Wszedłszy do Niej, anioł rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie.
Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a jego panowaniu nie będzie końca”.
Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?”
Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”.
Na to rzekła Maryja: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. Wtedy odszedł od Niej anioł.
(Łk 1,26-38)

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

^miska84
DATA: 06/11/2009 22:31
dylu dylu wink

@tygrys
DATA: 27/10/2009 21:09
'chleb z masłem zawsze spada na posmarowaną stronę' [jaromir nohavica]

^knopersik
DATA: 11/04/2009 21:25
Wesołego Alleluja!!!!happyhappyhappyhappy

@andrew
DATA: 11/04/2009 12:09
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy happy

^miska84
DATA: 10/04/2009 19:49
Radosnej Wielkiej Nocy dla wszystkichhappy pozdr

Copyright by tygrys © 2007- 2011