Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
   Strona Główna Wiersze Linki Forum Pobieralnia
Lipiec 22 2018 08:59:49   
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Wiersze
  FAQ
  Forum
  Linki
  Kontakt
  Galeria
  Szukaj

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 226
Najnowszy Użytkownik: ~TomaszLes
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~patrycja
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 27
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~king (12 pkt.)
3) ~luzipher (3 pkt.)
4) ~mbvk (1 pkt.)
5) ~kasienka (1 pkt.)
6) ~tweetowna (1 pkt.)

[6] M wzór małżonki


Różnymi drogami chodzą ludzkie myśli, różnymi drogami prowadzą to, co w życiu najważniejsze. Chodzi o miłość. W sumie powiemy: banał. Tak często używa się tego słowa, że ono już chyba nic nie znaczy. Mimo to wszyscy jawnie, czy potajemnie dążymy do spełnienia miłości, która rodzi się w naszych wnętrzach. Wydeptujemy własną drogę miłości przez całe życie. I nic w tym złego, przeciwnie – to jest odpowiedź na powołanie, którym Bóg obdarzył każdego z nas. Powołani do życia mamy dążyć do szczęścia i spełnienia się. W tym wszystkim także Bóg chce być obecny i widoczny. Ilu ludzi, tyle dróg.
1.Jeśli wierzyć swoim namiętnościom, najważniejsze w miłości jest to, co ja odczuję, i co zyskam. Dokąd doszła duża dziewczynka, od której uciekł mąż? Kariera była ważniejsza niż dziecko. Zostawił kartkę na komodzie: „Przytul pensję do piersi”.

2.Jeśli wierzyć temu, co mówią ludzie, przyszły czasy wolnych związków. Kolejna moda – niby wygoda. „Mężczyzna i kobieta odmawiają formy prawnej i publicznej współżyciu zakładającemu intymność płciową” .[KKK 2390.]
„No, bo wiesz, jak będę samotną matką wychowującą dziecko dostanę pieniądze. A tak, to z czego my mamy żyć?”
Cóż my na to? Emocje: „bo tak ciężko życie poukładać”. I obrażamy się.
Nie na darmo Pan powiedział: Bo każdy ogniem będzie posolony. Dobra jest sól; lecz jeśli sól smak utraci, czymże ją przyprawicie? Miejcie sól w sobie i zachowujcie pokój między sobą. (Mk 9,49-50) Tu wiara postawi cię przed twardym wyborem: „Bóg czy pieniądze?”. Rozważ w sercu: co jest korzystniejsze.
„Mamy prawo do próby. Nie kupimy kota w worku – śmieje się mój kolega – poza tym, rozumiesz, zawsze można coś na boku...”. Szczerze podziwiam, że stać go na podwójne życie. Mogę mu tylko w kółko czytać słowa psychologa: „Mężczyźni, którzy są w trwałych związkach opartych na wewnętrznym i publicznym zobowiązaniu do wierności i lojalności bycia razem na dobre i na złe, żyją dłużej i lepiej prawdopodobnie dlatego, że podjęli wyzwanie i zdecydowali się na trud i ból transformacji. Dzięki temu z pewnością lepiej wiedzą, o co w życiu chodzi.” [W. Eichelberger, Elementarz dla kobiety i mężczyzny, Kraków 2003, s.76.]

3. Jeśli wierzyć Bogu, najszczęśliwszą drogą miłości kobiety i mężczyzny jest małżeństwo sakramentalne. Sakrament to taka modlitwa i wydarzenie, w którym Bóg „zaszczyca nas i wychyla się spoza chmur”. Właśnie tutaj możemy Go zauważyć. I tak jak przyglądamy się Mu w Chlebie i Winie Eucharystii, możemy zobaczyć w Małżeństwie. Sakrament to nie tylko publiczne pokazanie, że się kocha. Sakramentalna przysięga to moment, w którym Bóg mocniej i widoczniej może zamieszkać w małżonkach. I jak w wolnym związku będą we dwoje stawiać czoła życiu o własnych siłach; w sakramencie działają we dwoje mając swoje siły i moc Boga. A ich dziecko widząc tę miłość ma prawo krzyknąć: „Wow! Widziałem Pana Boga!”. Najwyższy ofiaruje się w ludzkie ręce: tak kapłanowi, który może Go dawać wspólnocie Kościoła w Eucharystii – jak i małżonkom, którzy mogą Go dawać Kościołowi i światu w coraz piękniejszej miłości małżeńskiej.

Pięknie jest mówić, trudno wykonać to w życiu. Codziennie tyle spraw i każdy myśli po swojemu – jak to wszystko pogodzić? Jak ogarnąć myślą? Jak zachować spokój i rozwagę? Pan wychyla się z nieba, aby w Eucharystii przywrócić nam pierwszą miłość. Oto dar odnowy dla utrudzonych. Właśnie w niej Chrystus Jezus wydał siebie samego na okup za wszystkich (1Tm 2,5), a więc i za twoje trudności wydał siebie samego. Umarł, abyście mogli odzyskać siłę do bycia nie tylko ludźmi, ale i świętymi.
Niech przyjmowanie Jego Ciała i Krwi przywraca nam zdolność do zgody i wzajemnego zrozumienia na drogach naszych miłości._________________________________


Czytanie z Pierwszego Listu świętego Pawła Apostoła do Tymoteusza
Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich, jako świadectwo, we właściwym czasie. Ze względu na nie ja zostałem ustanowiony głosicielem i apostołem – mówię prawdę, nie kłamię – nauczycielem pogan w wierze i prawdzie.
Chcę więc, by mężczyźni modlili się na każdym miejscu, podnosząc ręce czyste bez gniewu i sporu.
(1Tm 2,5-8)
Jezus podniósłszy oczy ku niebu, tak się modlił: „Ojcze Święty, nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.
I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś.
Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata.
Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem, i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich”.
(J 17,20-26)Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

^miska84
DATA: 06/11/2009 22:31
dylu dylu wink

@tygrys
DATA: 27/10/2009 21:09
'chleb z masłem zawsze spada na posmarowaną stronę' [jaromir nohavica]

^knopersik
DATA: 11/04/2009 21:25
Wesołego Alleluja!!!!happyhappyhappyhappy

@andrew
DATA: 11/04/2009 12:09
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy happy

^miska84
DATA: 10/04/2009 19:49
Radosnej Wielkiej Nocy dla wszystkichhappy pozdr

Copyright by tygrys © 2007- 2011